Grupa BDO

 

BDO w Polsce

W Polsce BDO rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, jako jedna z pierwszych na polskim rynku firm audytorsko-doradczych.

Obecnie posiada swoje biura w Warszawie (Centrala), Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie zatrudnia  blisko 300 konsultantów i ekspertów, w tym ponad 20 biegłych rewidentów, a także kilkunastu doradców podatkowych i radców prawnych.

Portfolio Klientów BDO tworzą przede wszystkim podmioty z „Listy 500” największych przedsiębiorstw polskiej gospodarki notowanych w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”, a także średnie firmy polskie i międzynarodowe, firmy rodzinne, spółki giełdowe oraz instytucje finansowe.  

W naszej praktyce zawsze staramy się dostosować do bieżących potrzeb Klientów, oferując im zróżnicowane, elastyczne modele współpracy, a także kompetentny, multidyscyplinarny zespół ekspertów i konsultantów.

W relacjach z Klientami stawiamy na kompetencje, rzetelną wiedzę i praktyczne doświadczenie naszych pracowników oraz na nasze wartości, z których naczelną jest dbałość o jakość i profesjonalizm dostarczanej Klientowi usługi.

Chcemy i dążymy do tego, aby nasi Klienci mieli przeświadczenie, że z nami mogą się rozwijać.

Lubimy i podejmujemy wyzwania!

  • Przeprowadziliśmy pierwsze w Polsce prywatyzacje (w tym prywatyzację KGHM)
  • Braliśmy udział we wprowadzaniu na parkiet pierwszych spółek notowanych na GPW
  • Przygotowaliśmy pierwszy w Polsce prospekt emisyjny, a także pierwszy w Polsce prospekt wg standardów UE

Z naszymi Klientami chętnie dzielimy się swoją wiedzą realizując liczne przedsięwzięcia szkoleniowe, a także organizując własne konferencje i eventy biznesowe. Ten unikalny aspekt naszej działalności prowadzony w myśl zasady "od praktyka do praktyka" sprawia, że corocznie uczestnikami szkoleń i konferencji BDO jest ponad 8 tys. osób.

Działalność edukacyjną BDO wspieramy dodatkowo naszą aktywnością wydawniczą.

BDO na Świecie

BDO na świecie powstała w 1963 roku w wyniku połączenia firm konsultingowych Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Kanady i Stanów Zjednoczonych, które złączyły swoje siły, wiedzę i doświadczenie, dając początek międzynarodowej sieci ekspertów Binder Seidman International Group.

Po dziesięciu latach dynamicznego rozwoju, powiększona o nowych partnerów firma przekształciła się w Binder Dijker Otte & Co.

Logo i skrócona nazwa BDO funkcjonuje od 1988r. i definiuje piątą na świecie sieć międzynarodowych firm audytorsko-doradczych.

Obecnie sieć firm BDO na świecie posiada ponad 1.200 biur w 145 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji, w krajach południowego Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz zatrudnia ponad 55.000 ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin ekonomii, finansów i prawa.

BDO International

trzeba podać tekst